به سالمندان محترم پیشنهاد می دیم این روغن رو در مصارف خونگی خود از یاد نبرن و از اون در وعده های غذایی خود استفاده ببرن چون می تونه در پیشگیری از بروز فراموشی در بدن اونا اثر داشته باشه در این مطلب بیشتر به خواص این روغن می پردازیم.

 محققان فلوریدا فهمیدن که روغن نارگیل خواص فوق العاده ای رو در برابر فراموشی داره.

این روغن شامل ۶۶درصد تری گلیسیرید با زنجیره متوسطه که منبعی در کتون هستش.

کتون ماده ایه دربدن که چربی رو به انرژی تبدیل می کنه. کلا دربدن چند نوع سوخت هست که به انرژی تبدیل می شه و از جمله اونا میشه به کربوهیدراتا، شکر، چربی و کتون اشاره کرد.

تری گلیسیرید با زنجیره متوسط (mct)چربیه که به وسیله بدن پردازش نشده. این تری گلیسیرید مستقیما به کار رفته و در حالت عادی چربی به کتون تبدیل کرده و از اونا به عنوان سوخت به مغز میره.

وقتی که مغز خوشحاله کتون بدن به تجدید سلولای عصبی و کارکرد اونا در مغز کمک می کنه.

خیلی مهم اینه که این کارکرد سوخت و ساز کتونی دربدن به عنوان یه درمان وmct کربوهیدراتی عمل می کنه و این اجازه رو میده تا انرژی کتون بدون انسولین طبیعی مربوط به کربوهیدرات به جریان خون انتقال یابد.

براساس تحقیقات انجام شده سطح درمانی MVTدر روز حدود ۲۰گرمه.

براساس تحقیقات ۲قاشق غذاخوری روغن نارگیل(حدود۳۵میلی لیتر) برابر با ۲۰گرم از MCTمی باشه که به صورت یه اقدام پیشگیرانه در مقابل بیماریای دژنراتیوعصبی مهمه و الان یه رده درمانی هستش. این روغن دارای خواص فوق العاده ایه که پیشنهاد می شه یه قاشق چایخوری از اونو در وعده های صبحگاهی استفاده کرد.

هم اینکه میشه به همرده مواد غذایی ازش استفاده کرد که این کار از ناراحتی معده مانع می شه.

جالبه بدونین که روغن نارگیل حتی در پیشگیری از فراموشی هم خیلی مهمه.

واسه حفاظت از مغز می تونین این راه های بهینه رو پیش بگیرین تا با افزایش سن به مشکلات کارکرد مغزی برخورد نکنین.

دوری از گلوتن

براساس تحقیقات انجام شده از اثرات گلوتن ایجاد سد خونی در مغزه که مانع از رسیدن مواد مهم به ان می شه. هم اینکه گلوتن میتونه روده رو هم نفوذ پذیر تر کرده و اجازه ورود پروتئین رو به جریان خون میده.

 متأسفانه حساس شدن سیستم ایمنی، افزایش التهاب و بیماریای خود ایمنی همه در بروز فراموشی نقش مهمی دارن که از دیگر اثرات گلوتن هستش.

از اونجا که گلوتن در گندم فت و فراوون پیدا میشه، پیشنهاد می شه که مصرف اونو به کمترین حد ممکن برسونین.

بهینه سازی فلور روده

مصرف مرتب غذاهای تخمیری با قدرت بالا و مکملای بروبیوتیک با کیفیت مناسب به بهینه سازی باکتریای خوب در روده کمک می کنه.

بهبود سطح منیزیم بدن

تحقیقات نشون دهنده اون هستش که افزایش سطح این ماده معدنی در مغز با کم شدن خیره کننده فراموشی همراه س. اما متأسفانه خیلی از مکملای منیزیم از سطح مغز خون عبور نمی کنن اما نمونه های نوین دارای کیفیت بهتری بوده و درمان خوبی رو به همراه دارن.

باشگاه خبرنگاران جوون؛

.

منبع : hidoctor.ir

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *