افراد گرفتار به ترشحات زیاد بینی یا پشت حلق انگور نخورن

تغذیه

بهترین انگور، انگوریه که سفید و رسیده و شیرین، دانه های اون سرحال، بزرگ و هم اندازه و پوست نازک و هسته کوچیک داشته باشه. لطیف ترین انگور، انگور عسکریه که بی دانه بوده و پوست نازک داره و معمولا خوشه هاش درهم تپیده نیس. انگور صاحبی هم که از انگورهای بزرگ پوست نازک قرمزرنگه، انگور لطیفی شمرده می شه.

انگور رسیده<Grapes are ripe> در درجه اول گرم و تره و هر چی شیرین تر باشه، گرمی اون بیشتر می شه ولی هیچوقت از درجه دوم بالاتر نمی ره. انگور، میوه ایه که به غذای مطلق بسیار نزدیکه و در واقع بهترین میوه در غذارسانی به بدن شمرده می شه. یعنی اگه فرد سالم اونو با توجه آداب طبی بخوره، موجب تولید خون و اخلاط دیگه به مقدار متناسب با کیفیت و قوام و جوهر نیکو می شه پس انگور شیرین تغذیه کننده همه اعضای بدن است، موجب خوش رنگی پوست و سرحالی اون می شه، در سستیای به وجود اومده به وسیله کم خونی به درد بخور و مقوی عام بدنه.

ویژگی دیگه انگور اینه که واسه پاکسازی عمومی بدن و هم به خاطر پاکسازی مجاری و عروق از مواد غلیظ و سنگین رسوبی هم بسیار مناسبه.

کسائی که دچار تنشای فکری و فشارهای روانی هستن یا روزای سختی رو در زندگی خود می گذرونن و از این رو میل به غذای پخته ندارن، می تونن از انگور بهره بسیاری ببرن. انگور در این شرایط هم واسه بدن غذارسانی مناسبی داره و هم واسه پاکسازی بدن از مواد تباه در پروسهای روانی-بدنی سودمنده و هم از غلبه خشکی بر سیستم عصبی پیشگیری می کنه.

با همه این ویژگیای خوب باید گفت انگور واسه کسائی که گرفتار به ترشحات زیاد بینی یا پشت حلق باشن یا نفخ و ریفلاکس و آبریزش از دهن دارا باشن، زیان آوره و موجب شدید شدن این علایم می شه.سلامانه

دکتر مجید انوشیروانی، متخصص طب ایرونی

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • این افراد آب معدنی نخورن!
  • افراد چاق نارنگی نخورن!
Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *