سایت تخصصی هلث لاین در مقاله ای منتشر کرد: امروزه فلفل مشکی از جمله ادویه هاییه که در کابینت تموم آشپزخانه ها پیدا می شه. فلفل مشکی واسه تولید روغن فلفل مشکی استفاده می شه که خواص زیادی داره. روغن فلفل مشکی به ترک کردن سیگار کمک می کنه.

در بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۳ میلادی شدت گرایش به مصرف سیگار، دو دقیقه قبل و بعد از استشمام روغن فلفل مشکی آزمایش شد. یافته های این مطالعه نشون دهنده اون بود که این روغن به طور موثری تمایل به مصرف نیکوتین در فرد رو کم می کنه.

هم اینکه روغن فلفل مشکی پر از آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدانا با رادیکالای آزاد مقابله می کنن. رادیکالای آزاد مولکولایی هستن که در تخریب سلولای بدن و احتمال ابتلای فرد به سرطان نقش دارن.

یافته های یه بررسی نشون میده که روغن فلفل مشکی یکی از کاربردی ترین روغنای لازم واسه مقابله با باکتریای مضره. روغن فلفل مشکی از دیابت نوع ۲ و فشارخون بالا پیشگیری می کنه.

طبق بررسی که سال گذشته (۲۰۱۳) انجام شد روغن فلفل مشکی به طور طبیعی از تجزیه دو آنزیم به گلوکز جلوگیری می کنه. این تاثیر فلفل مشکی ممکنه به تنظیم گلوکز خون و تاخیر در جذب اون کمک کنه. روغن فلفل مشکی به قرار دادن «کاتتر» داخل وریدی کمک می کنه. کاتتر در پزشکی، یه لوله نازک شکل داده شده از مواد اولیه کاربردی در پزشکیه که در طیف خیلی از توابع علم پزشکی و بهداشت کاربرد داره.

تو یه بررسی پرستاران روغن فلفل مشکی رو به یه ژل اضافه کرده و اونو روی پوست مریضایی که در جا گرفتن کاتتر داخل وریدی شون مشکل وجود داشت امتحان کردن. یافته های این بررسی نشون داد این روغن به طور خیره کننده به داخل شدن آسون کاتتر وریدی کمک می کنه.

روغن فلفل مشکی در عین حال مشکلات مربوط به بلع رو در افراد سن بالا برطرف می کنه. مشکلات مربوط به بلع به خصوص در افراد سن بالا بیشتر به مشکلات جدی مثل ذات الریه منجر می شه. در یافته های یه بررسی اومده استشمام روغن فلفل مشکی روشی بدون خطر در تحریک کردن رفلاکسایی در بدنه که روند بلعیدن رو در فرد موجب می شه و از اونجایی که مصرف اون آسونه افراد مسنی که در بلعیدن مشکل دارن می تونن از امتیازات استشمام روغن فلفل مشکی در این مورد بهره ببرن.

روغن فلفل مشکی عنصر مقابله کننده مناسبی واسه مقابله با باکتری E.Coliه. روغن فلفل مشکی شامل ترکیبات موثری واسه مقابله با باکتری هاست. طبق مطالعه انجام شده این روغن می تونه به مقابله با بیماریای به وجود اومده به وسیله مواد خوراکی آلوده به E.Coli کمک کنه.

منبع : hidoctor.ir

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *