افراد سالم و جذاب چه عادتایی دارن؟

افراد سالم و جذاب چه عادتایی دارن؟

به دوست یا همکارتون حسادت کردین که اهل ورزش، لاغر و با پوستی درخشانه؟ شاید دوست شما زیبایی و سلامت و شادابیش رو مدیون ژنتیک خوبش باشه اما مطمئنا عادات درست و مفیدی هم داره که این ویژگیا رو حفظ کرده؛ عاداتی که به زیبایی و تغذیه مربوطه.

اگه می خواین در بهترین حالت ممکن جلوه کنین، باید به سختی تلاش کنین و توجه و تمرکز هوشیارانه در مورد تغذیه همیشگی، ورزش و سبک زندگی مناسب داشته باشین. در این مطلب علم ورزش ۵ عادت افراد سالم و جذاب رو نام می بریم که اگه باهوش باشین شمام اونا رو در اولین فرصت ممکن فرا می گیرین.

۱- اونا برنامه ریزی می کنن

افراد سالم از قبل می دونن که درزمان ساعتا و روزا و هفته های آینده چی قراره بخورند و با برنامه ای که تعیین کردن می دونن که کجاها می تونن میان بر بزنن، زیاده روی کنن و بعد همون کالری خارج از برنامه دریافت شده رو از دست بدن. اگه قراره امشب به رستوران برن، شاید روز قبل در خوردن زیاده روی نکرده ان و یا نیم ساعت بیشتر در باشگاه مونده ان تا ظرفیت کافی واسه دریافت کالری اضافی حاصل از یه وعده سنگین و خوشمزه رو داشته باشن.

۲- اونا همیشه آماده ان

افراد متناسب و خوشحال به خودشون اجازه نمی دن در مشکل انتخاب غذا گیر کنن و جایی بمونن که انتخابی واسه غذای سالم نداشته باشن تا مجبور شن فقط واسه رفع گرسنگی هر غذای ناسالمی رو بخورند. افراد سالم همیشه هر جا که برن، مقداری خوراکی سالم با خود دارن و به خاطر همین در تله انتخابای نادرست و ناسالم نمی افتند، تله ای که بیشتر افراد سنگین وزن تر از اونا دچارش می شن! خوراکیایی که افراد تندرست معمولا با خود دارن این هاست: آجیل، پودر پروتئین، میوه های کم شیرین و سبزیجات تازه.

۳- اونا حساب کالری هر چیزی رو دارن

هر چند کالری تعدادی تکراری و تکراری به نظر می رسه اما واقعا عادتی مؤثر واسه حفظ وزنی متعادله. افراد لاغر و خوشحال دقایقی رو در روز صرف ثبت اطلاعات به درد بخور در مورد خوراکیای مصرفی شون می کنن، پس با گرایشات مدرن ” خوردن بدون نگرانی ” مقابله می کنن. اونا با کمک اپلیکیشنا یا فقط با قلم و کاغذ، پیگیر مراحل پیشرفت شون هستن. در پژوهشا ثابت شده افردی که از یه وسیله واسه پیگیری وضعیت وزن شون استفاده می کنن، بیشتر وزن کم می کنن.

۴- اونا کمتر می خورن

صبح به خیر! بوی شیر بدون قهوه رو حس کنین! هممون شاید می تونیم از اندازه روزانه کالری دریافتی مون کم کنیم – مخصوصا کالری که از منابع ناسالم و فرآوری شده مانند شکر تصفیه شده، چربی اشباع، کربوهیدراتای بد… به ما می رسه). افراد سالم کمتر می خورن؛ به همین سادگی. زندگی مدرن ما رو از رژیم غذایی طبیعی که واسه وجود نوع بشر در نظر گرفته شده دور کرده. بیایید به جایگاه طبیعی و ذاتی مون برگردیم.

۵- بی توجه و بی توجه نیستن

افراد سالم و متناسب می دونن که ممکنه شما دیسیپلین شخصی شون، نیروی اراده شون و عزم راسخ شون رو “وسواسی” یا “زیاده روی آمیز” قضاوت کنین، اما اهمیتی نمی دن. وقتی در آینه به خود نگاه می کنن احساس بسیار خوبی دارن. افراد سالم براشون مهم نیس که بقیه چه می گن و چه فکر میکنه، اونا دور و بر شون رو با افراد سالم دیگری که درک و پشتیبانی شون می کنن پُر کردن./ علم ورزش

.

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *