افراد سرد مزاج حتما آجیل بخورند

روی خط خبرگزاریا, طب سنتی

مصرف مواد غذایی پرانرژی مثل، آجیل و خشکبار به خصوص بادام، کشمش و مویز واسه بعضی مزاجها خوبه.

سیدمهدی میرغضنفری، متخصص فیزیولوژی و عضو هیئت علمی و مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی در گفتگو با خبرنگار بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون با اشاره به اینکه خوردن مواد غذایی پرانرژی واسه بعضی مزاجها لازمه، گفت: واسه آدمایی با مزاج سرد به دلیل اینکه دارای متابولیسم پایین و کم انرژی هستن، مصرف مواد غذایی که دارای انرژی بالایی هستن، به درد بخور و در بعضی موارد لازمه.

ایشون در ادامه اضافه کرد: آدمایی که دارای مزاج سردترند بیشترً افراد چاقی هستن که باید از مواد غذایی پرانرژی و کم حجم مانند شکلای جور واجور آجیل و خشکبار مثل کشمش، پسته، توت، تمشک و مویز بیشتر استفاده کنن.

دکتر میرغصنفری در مورد اندازه مصرف این مواد غذایی در بقیه مزاجها گفت: افراد با مزاجهای گرم بهتره در مصرف این مواد زیاده روی نکنن چون ممکنه با مصرف زیاد و هر روزه اونا با عوارضی مثل بالا رفتن گرما بدن و صفرا در خون و ایجاد جوشهای پوستی مواجه شن.

مدیرگروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی در آخر گفت: در بین مواد غذایی گفته شده به درد بخور واسه افراد سرد مزاج، بادام، مویز، و کشمش دارای بیشترین خواص و کمترین مشکلات هستن.

.

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *