اندازه لذت از زندگی در مبتلایان به مریضیای طولانی مثل امراض قلبی، دیابت و یا آرتریت به مراتب کمتره.
یافته های یه مطالعه جدید رو ساخت؛ نه فقط سلامتی آدم رو خوشحال تر می کنه بلکه در مقابل خوشحال بودن هم به حفظ سلامتی کمک می کنه.

پزشکان میگن: آدمایی که از زندگی خود حال می کنن نسبت به اشخاصی که از زندگی شون راضی نیستن با بالا رفتن سنشون از کارایی و توان جسمی بهتری بهره مند هستن. در این مطالعه بیشتر از ۳۰۰۰ فرد ۶۰ سال به بالا که در انگلیس زندگی می کنن به مدت هشت سال بررسی شدن. هم اینکه اندازه لذت بردن اونا از زندگی با به کار بردن جملاتی مثل «از چیزی که انجام میدم، حال می کنم» یا «از بودن با بقیه خوشحال هستم»، سنجیده شد.

این آزمایشا در عین حال تایید کرد افراد غمگین در این مطالعه حدود ۸۰ درصد بیشتر از افراد خوشحال در انجام فعالیتای روزمره با مشکل مواجه می شن. هم اینکه در این بررسی مشخص شد کاهش سرعت راه رفتن به دلیل افزایش سن در آدمایی که از زندگی بیشتر حال می کنن به مراتب کمتر و دیرتر اتفاق میفته.

«اندرو استپتو» از کالج لندن گفت: دلیل این رابطه فقط جوون تر بودن، داشتن وضعیت مالی بهتر یا الگوی زندگی سالمتر در افراد خوشحال نیس چون این افراد حتی در صورت نداشتن فاکتورهای فوق و فقط به دلیل رضایت از زندگی بازم دوران سالخوردگی سالمتری دارن. این مطالعه در عین حال همونجوری که پیش بینی می شد تایید کرد که اندازه لذت از زندگی در مبتلایان به مریضیای طولانی مثل امراض قلبی، دیابت و یا آرتریت به مراتب کمتره.

منبع : ایسنا

جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه
Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *