افراد گرفتار به دیابت و مصرف چند نوع نوشیدنی خوشمزه!

افراد گرفتار به دیابت و مصرف چند نوع نوشیدنی خوشمزه!

کارشناسان تغذیه فکر می کنن که افراد دیابتی می تونن ۹ نوع نوشیدنی سالم رو بدون نگرانی از نوسان قند خون خود استفاده کنن.

نوشیدنیای مناسب واسه افراد دیابتی

آب

بهترین نوشیدنی واسه افراد گرفتار به دیابته. چون بدون انرژی، قند و مواد نیروزاه. به افراد دیابتی پیشنهاد می شه که روزانه ۲ تا ۳ لیتر آب بنوشن.

شیرشکلات

شیرشکلاتای موجود در بازار به خاطر این که شامل قند هستن، واسه افراد دیابتی مناسب نیستن. به خاطر همین پیشنهاد کارشناسان تغذیه اون هستش که افراد دیابتی با مخلوط کردن یه لیوان شیر کم چرب با سه قاشق چایخوری پودر کاکائو، نوشیدنی سالمی جفت و جور کنن تا مطمئن باشن که دچار نوسان قندخون در طول روز نمی شن.

چای شیرین

چای شیرین شده با قند و شکر واسه افراد دیابتی مناسب نمی باشن. به خاطر همین به افراد دیابتی پیشنهاد می کنن که واسه پیشگیری از بروز نوسان قندخون در این افراد، در زمان دم کردن چای از چند تیکه میوه خشک همراه چای خشک در قوری استفاده شه تا اینطوری اندازه قند چای کنترل و طعم شیرینی داشته باشه.

آب پرتقال طبیعی

آب پرتقال های صنعتی بسیار شیرین هستن. به خاطر همین به افراد دیابتی پیشنهاد می شه که در منزل آب چند عدد پرتقال رو گرفته و خیلی سریع آب پرتقال تازه رو بنوشن تا ویتامین C نیاز به همراه قند تنظیم شده نامبرده به بدنشون برسه. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین بهترین پیشنهاد اون هستش که افراد دیابتی از پرتقالای ترش که قند کمتر و ویتامینC بیشتری دارن، استفاده کنن تا ارزش تغذیه نوشیدنی اونا بالاتر بره.

چای لاته بجای کافه لاته

هر نوع نوشیدنی تجاری از جمله قهوه لاته(نام یه جور نوشیدنی با پایهٔ قهوه س که از ترکیب قهوهٔ اسپرسو با شیر جفت و جور می شه)، نسکافه و کاپوچینو و نوشیدنیای مشابه به  دلیل اون که شامل ترکیبات شیرین کننده هستن، واسه افراد دیابتی مناسب نیستن. به خاطر همین بعضی محققان علوم تغذیه به افراد دیابتی پیشنهاد می کنن که یه چای کیسه ای رو تو یه لیوان شیر قرار داده و به ترکیب نوشیدنی نامبرده مقدار کمی دارچین یا فلفل مشکی هم اضافه کنن تا از منافع یه نوشیدنی سلامت بخش بر جلوگیری از نوسان قند خون در بدنشون سود ببرن.

لیموناد خونگی

با اینکه میشه نوشیدنی لیموناد رو از سوپرمارکتا جفت و جور کرد، اما به دلیل این که این نوشیدنی تجاری شامل درصد بالایی قند و گازه، و واسه افراد دیابتی مناسب نیس. پس کارشناسان تغذیه مخلوط کردن آب، لیمو شیرین یا لیمو ترش تازه و مقداری یخ در مخلوط کن و نوشیدن اون به وسیله افراد دیابتی رو پیشنهاد می کنن.

نوشیدنی شکلات داغ

شکلات داغ موجود در کافی شاپا شک نداشته باشین واسه افراد دیابتی مناسب نیس؛ اما اگه این افراد این نوشیدنی رو دوست داشته باشن می تونن با ترکیب یه لیوان شیر کم چرب با ۲ عدد شکلات تلخ تخته ای ۷۰ درصد و کمی وانیل و مقدار کمی دارچین نوشیدنی مشابه با شکلات تلخ جفت و جور کنن که نوشیدن اون اصلا باعث نوسان قند خون اونا نمیشه.

اسموتیای میوه

پیشنهاد کارشناسان تغذیه به افراد دیابتی اون هستش که به جای مصرف آب میوه های شیرین به تنهایی یا همراه غذا، از اسموتی میوه ها استفاده کنین. اینطوری که چندین نوع میوه رو انتخاب و تو یه مخلوط کن ریخته و مخلوط کرده تا اسموتی طبیعی واسه ایشون به دست بیاد. البته از اونجایی که مصرف زیاد میوه و آب میوه واسه افراد دیابتی خیلی هم مناسب نیس، پیشنهاد می شه که همیشه بیشتر از نصف لیوان از این اسموتیا رو مصرف نکنین چون که مصرف زیاد اونا می تونه منتهی به نوسان قندخون شه.

نوشیدنی زنجبیلی

رنده کردن زنجبیل تو یه لیوان آب نمک و قرار دادن اون به مدت یه ساعت در یخچال باعث می شه تا نوشیدنی به دست بیاد که علاوه بر تنظیم قند خون در افراد دیابتی، دردها و مشکلات حاشیه ای مربوط به دیابت از جمله درد عضلات و سردرد رو هم بهتر کنه.

پورتال تاروت رنگی _ افراد گرفتار به دیابت و مصرف چند نوع نوشیدنی خوشمزه!

افراد گرفتار به دیابت

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *