: عمر افراد گرفتار به سرطان مری

سرطان مری وقتی اتفاق می افته که سلولای سرطانی در مری منتشر شن. غذاها از راه مری از دهن به معده منتقل می شن. این سرطان از بخش داخلی مری شروع می شه و می تونه تا سطح خارجی مری و بقیه نقاط بدن منتشر شه.

سرطان مری، یه توموره که در جدار مری رشد می کنه و بعد می تونه از بین دیوار مری رشد کنه. اگه تومور از بین دیواره مری رشد کنه، میتونه به دیگر قسمتای بدن، از راه سیستم لنفاوی گسترش پیدا کنه. بیشتر طول مری رو، سلولهای خود مری پوشونده ان؛

: افراد گرفتار به سرطان مری چقدر عمر میکنن؟

نشونه های سرطان مری

اگه یه تومور بدخیم در مری رشد کنه، ” سرطان سلول فلسی” نامیده می شه. ناحیه پایین مری و جایی که مری به معده وصل می شه، با سلولای ستونی پوشیده شده ؛ اگه تومور بدخیم دراین قسمت رشد کنه، “ آدنوم کارسینوم ” نامیده میشه.
تحقیقات، ارتباطی رو بین تکرار برگشت نشونه ها و خطر آدنوم کارسینوم، نشون داده. برگشت اسید معده ، با تخریب جدار مری و مشکلات ، میتونه به وقوع ملحق شه؛ مثل”بارت معده“. آدمایی که بارت معده گسترده دارن، ۴۰ برابر بیشتر از مردم عادی، احتمال سرطان مری در اونا هست. 

علائم سرطان مری

سوزش معده
مشکل بلع
درد درهنگام بلع
چسبیدن موادغذایی در مری
مشکل بلع غذای جامد( درآخر حتی دارای نبود توانایی بلع مایعات هم می شن)
کاهش وزن
استفراغ غذاهای هضم نشده
استفراغ خونی
دیده شدن خون کهنه در مدفوع

درمان سرطان مری

درمان این سرطان، به حالت سرطان در زمان تشخیص اون ، شرایط مریض کلا و چگونگی گسترش سرطان به بقیه نقاط بدن وابسته. اگه سرطان ، به قسمتهای دیگه سرایت نکرده باشه، جراحی انجام میشه؛ یه قسمت از مری به همراه تومور ورداشته میشه. در حالت دیگه جراحی، در آوردن قسمتهایی از معده، طحال، گره های لنفاوی داخل قفسه سینه هم مورد توجه قرار می گیره. بعد یه قسمت از روده کوچیک ،کشیده شده و به باقیمونده مری وصل می شه.
مریض ممکنه شیمی درمانی و یا پرتو درمانی رو واسه درمان بیشتر و بعد از جراحی بکنه. اگه اگه سرطان به دیگر قسمتا پیشرفت پیدا کرده باشه، ترکیبی از شیمی درمانی ، به همراه پرتو درمانی، عادی ترین درمانه. این نوع درمان، واسه مریضایی که نمی تونن جراحی کنن هم، استفاده میشه.

پیش بینی عمر افراد گرفتار به سرطان مری

اگه سرطان، در اولین مراحل خود تشخیص داده شه، شانس مریض واسه زندگی، بدون سرطان تا ۵ سال بعد از درمان ، خوب ثابت شده. بدیش اینه بیشتر حالتهای سرطان مری ، فقط وقتی تشخیص داده می شن که مریض واسه مشکل بلع خود، به پیش دکتر میره. در این حالت هیچ درمانی نمی تونه ازگسترش اون جلوگیری کنه ؛ چون هم مراحل آخر سرطانه و هم مری بسیار ضعیفه .

افراد گرفتار به سرطان مری چقدر عمر میکنن؟

۵۲
منبع : بی باک -/ح

.

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *