افراد مسنی که چای سبز می خورن ، کمتر دچار احساس پیری و افسردگی می شن

افراد مسنی که چای سبز می خورن ، کمتر دچار احساس پیری و افسردگی می شن –

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  این محققان با مطالعه روی گروهی از زنان و مردان ۷۰ سال یا سن بالا تر فهمیدن؛ سالمندانی که روزانه دست کم چهار فنجون چای سبز می خورن، ۴۴ درصد کمتر از همسالان خود علائم افسردگی رو نشون میدن. این در حالیه که در تحقیقات اولیه روی هزار و ۵۸ سن و سال دار تقریبا سالم هم معلوم شد که مصرف چای سبز، باعث کاهش اضطرابا و تنشای روانی می شه.

 

از کل آدمایی که در این تحقیق شرکت کرده بودن حدود ۳۴ درصد از مردان و ۳۹ درصد از زنان نشونه هایی از افسردگی داشتن که این علائم در ۲۰ درصد مردان و ۲۴ درصد زنان شدید بود.

 

با در نظر گرفتن یافته های حاصل از این تحقیق، محققان تاکید کردن که اثرات مشخص پیشگرانه و محافظتی حاصل از مصرف چای سبز واسه مقابله با افسردگی تحت تاثیر شرایط فردی مثل وضعیت اقتصادی، جنسیت، رژیم غذایی یا سابقه مشکلات پزشکی، مصرف داروهای ضد افسردگی، مصرف دخانیات و فعالیتای ورزشی قرار نمی گیره.

 

از طرف دیگه، در این تحقیق هیچ رابطه ای از تاثیر مصرف چای مشکی یا قهوه در کم شدن نشونه های و نشونه های افسردگی مشاهده نشده.

 

به گفته محققان؛ در چای سبز اسید آمینهای تیانین هست که نقش یه آروم بخش رو واسه مغز اجرا می کنه.

 

از اونجا که انجام تحقیقات و بررسیای بیشتر واسه تایید و اثبات خاصیت ضد افسردگی چای سبز اجباری و مهمه، محققان پیشنهاد می کنن که باید از مصرف افراطی و غیر اصولی و زیادتر از اندازه این نوشیدنی واسه به کمترین حد ممکن رسوندن افسردگی دوری کرد.

.

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *